ODPADY WIELKOGABARYTOWE

Pragniemy poruszyć istotną kwestię dotyczącą postępowania z odpadami wielkogabarytowymi, które czasem pojawiają się w naszych mieszkaniach, przynosząc ze sobą pewne wyzwania. Mówimy tutaj o przedmiotach, których nie da się po prostu umieścić w naszych standardowych pojemnikach na odpady, ze względu na ich imponujące rozmiary lub spore wagi.

Do kategorii odpadów wielkogabarytowych z pewnością należą: stare meble, w tym również te rozłożone na części, wyroby tapicerskie takie jak fotele, wersalki, czy pufy, materace, a także zabawki, które z jakiegoś powodu zdają się być większe niż nasze mieszkania. To również krzesła, stoły, szafy, łóżka, meble ogrodowe, lustra, obrazy, dywany, wózki dziecięce, puste walizki, rowery, narty, sanki, czy nawet karnisze.

Warto jednak pamiętać, że istnieją przedmioty, które nie wpisują się w kategorię odpadów wielkogabarytowych. Do nich zalicza się sprzęty elektryczne i elektroniczne, takie jak stare pralki czy lodówki. Nie podlegają one także tej kategorii materiały budowlane, jak wanny, umywalki, grzejniki, ramy okienne, drzwi czy kartony.

Części samochodowe, np. opony, fotele czy elementy karoserii, również nie kwalifikują się jako odpady wielkogabarytowe. Podobnie jak nasze wesołe choinki, które po zakończeniu świąt wymagają specjalnego traktowania.

Dlatego zanim przystąpicie do pozbycia się większych przedmiotów z Waszych mieszkań, zachęcamy do zapoznania się z tym, czy wchodzą one w zakres odpadów wielkogabarytowych, abyśmy mogli zapewnić ich właściwe usunięcie.

Wasze zaangażowanie w troskę o nasze otoczenie i estetykę naszego osiedla ma ogromne znaczenie. Dziękujemy Wam za to, że dbacie o to miejsce, które jest dla nas wszystkich domem.

Przypominamy, że zbiórki odbywają się w pierwszy wtorek miesiąca, Chcielibyśmy podkreślić, jak ważne jest odpowiednie wystawienie tych przedmiotów, aby nie zakłócały ciągów komunikacyjnych oraz zapewnić płynność ruchu na osiedlu.

Pamiętajmy również o terminie wystawienia odpadów. Zbywane przedmioty należy wystawić nie wcześniej niż 72 godziny przed planowaną zbiórką, co umożliwi odpowiednie przygotowanie się do ich odbioru.