Wołomin Odzyskuje na Wiosnę: Ekologiczny piknik z okazji Dnia Ziemi

Coraz bliżej do Dnia Ziemi, a wraz z nim nadchodzi kolejna okazja na troskę o naszą planetę. W tym roku mieszkańcy Wołomina mają wyjątkową szansę na zamianę elektrośmieci na wartościowe sadzonki roślin oraz na zdobycie wysokiej jakości kompostu, który cieszy się niezmiennym powodzeniem wśród lokalnych kasztanowców na naszym osiedlu Lipińska 🙂 .

Już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, w godzinach od 12:00 do 15:00, Plac 3 Maja w Wołominie stanie się areną rodzinnej, ekologicznej zabawy. To właśnie tam odbędzie się piknik zorganizowany w ramach akcji “Wołomin Odzyskuje na Wiosnę”, dedykowany zbliżającemu się świętu – Dniu Ziemi.

Co warto wiedzieć o tej inicjatywie? Otóż, każdy uczestnik, który przyniesie ze sobą zużyte baterie oraz mały elektroniczny lub elektryczny sprzęt, będzie mógł je wymienić na świeże, zielone rośliny. Jak to działa? Za 10 baterii lub jeden zużyty sprzęt dostaniemy jedną sadzonkę rośliny, a jedna osoba może otrzymać maksymalnie trzy takie nagrody.

To jednak nie wszystko, co przygotowaliśmy dla naszych ekologicznych entuzjastów. Na miejscu będą również ekologiczne warsztaty oraz konkursy, które pozwolą poznać tajniki dbania o środowisko i inspirować do kolejnych ekologicznych działań.

Dodatkową atrakcją będzie obecność naszego MPSZOK, czyli mobilnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. To doskonała okazja do pozbycia się problemowych odpadów, takich jak żarówki, opakowania po detergentach, tusze i tonery do drukarek, przeterminowane leki czy termometry. Nasz zespół będzie gotowy do przyjęcia tych materiałów i zapewni ich odpowiednie przetworzenie.

Nie możemy zapomnieć o naszym ekologicznym kompoście, który cieszy się uznaniem mieszkańców gminy Wołomin. Produkowany z zielonych odpadów zebranych od naszych mieszkańców, ten kompost to nie tylko wyjątkowa okazja do zasilania naszych roślin, ale także działanie na rzecz ochrony środowiska.

To doskonała okazja nie tylko do zdobycia nowych roślin do ogrodu czy balkonu, ale również do spędzenia czasu w przyjaznej, ekologicznej atmosferze, pełnej ciekawych warsztatów i atrakcji.

Do zobaczenia już w ten weekend na Placu 3 Maja!